Rozwój = Wiedza + Edukacja

Projektowanie i zlecanie badań rynku pracy sektora IT

Identyfikacja potrzeb tworzenia sektorowych ram kwalifikacji oraz kwalifikacji

Rekomendowanie rozwiązań oraz zmian legislacyjnych w obszarze edukacji

Współpraca w zakresie porozumień edukacyjnych

previous arrow
next arrow
Slider

Współpraca edukacji i biznesu branży IT to podstawa prawidłowo działającego rynku pracy - to tytuł nowego podcastu zrealizowanego w ramach cyklu podcastów pt.: Wyzwania dla edukacji i rynku pracy w dobie transformacji cyfrowej. Zmiany na rynku pracy w sektorze IT, w tym również w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 oraz z innymi kryzysami.


Wiesław Paluszyński - prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego opowiada na następujące zagadnienia i pytania:

· Dlaczego porozumienie pomiędzy sektorem edukacyjnym a biznesem jest ważne w kontekście zatrudnienia? Jak oba środowiska mogą wypracować współpracę i w jakich okolicznościach? ·

· Co można zmienić w programach nauczania, aby placówki opuszczała wykwalifikowana kadra odpowiadająca na potrzeby rynku pracy?

· Jakie postulaty mogą kierować przedstawiciele biznesu do placówek edukacyjnych – sposoby komunikacji i co powinno się zmienić.

· Znaczenie szkoleń pozaformalnych w pozyskiwaniu nowych kompetencji dla kandydatów i osób zmieniających branżę. · Porady dla nowych kandydatów i osób dopiero wchodzących do branży.

Więcej na:
https://anchor.fm/radasektorowa/episodes/Wsppraca-edukacji-i-biznesu-brany-IT-to-podstawa-prawidowo-dziaajcego-rynku-pracy-Wiesaw-Paluszyski---prezes-Polskiego-Towarzystwa-Informatycznego-e1tm171

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Lider projektu:


Partner projektu:

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Projekt nr UDA-POWR.02.12.00-00-0002/16 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020