Rozwój = Wiedza + Edukacja

Projektowanie i zlecanie badań rynku pracy sektora IT

Identyfikacja potrzeb tworzenia sektorowych ram kwalifikacji oraz kwalifikacji

Rekomendowanie rozwiązań oraz zmian legislacyjnych w obszarze edukacji

Współpraca w zakresie porozumień edukacyjnych

previous arrow
next arrow
Slider

 

Rusza nowa seria podcastów na temat wyzwań dla edukacji i rynku pracy w dobie transformacji cyfrowej. Cykl rozmów realizowany z ekspertami branży telekomunikacyjnej i cyberbepieczeństwa oraz IT powstaje w ramach projektów Sektorowych Rad ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo oraz Informatyka. Pierwsze sześć odcinków już jest gotowych i co tydzień jeden z nich będzie publikowany na platformach podcastowych: anchor i spotify. 

Zaproszeni eksperci z PIIT, PTI, PARP, Rad Sektorowych czy  biznesu oraz pracownicy naukowi uczelni będą odpowiadać  na najważniejsze pytania związane z aktualnym zapotrzebowaniem na specjalistów, a także będą rozmawiać o najciekawszych wyzwaniach i trendach w rozwijaniu kompetencji i rynku pracy w obszarze telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa. Kolejne sześć odcinków skupiać się będzie na branży Informatycznej. 

W pierwszym, już opublikowanym odcinku, Andrzej Dulka, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji mówi na temat porozumienia edukacji i biznesu w kontekście prawidłowo działającego rynku pracy. W rozmowie możemy usłyszeć odpowiedzi między innymi na pytania: jak biznes może współpracować z edukacją, co można zmienić w programach nauczania, aby szkoły i uczelnie opuszczała wykwalifikowana kadra, odpowiadająca na potrzeby rynku pracy, czy też jakie postulaty mogą kierować przedstawiciele biznesu do placówek edukacyjnych? Pojawią się także porady dla nowych kandydatów i osób dopiero wchodzących do branży. 

Sektorowa Rada ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo oraz Sektorową Rada ds. Kompetencji Informatyka na co dzień inicjują i biorą udział w wielu przedsięwzięciach związanych z tematyką kompetencji, a także aktywnie pracują nad porozumieniem pomiędzy przedsiębiorstwami a sektorem edukacji w czasie dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych. 

Partnerami projektu są Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji i Polskie Towarzystwo Informatyczne  

 

Strona główna podcatsów 

https://anchor.fm/radasektorowa 

Spotify 

https://open.spotify.com/show/5pg3hXxMk0bnbRmvOPvVgs 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Lider projektu:


Partner projektu:

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Projekt nr UDA-POWR.02.12.00-00-0002/16 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020