Rozwój = Wiedza + Edukacja

Projektowanie i zlecanie badań rynku pracy sektora IT

Identyfikacja potrzeb tworzenia sektorowych ram kwalifikacji oraz kwalifikacji

Rekomendowanie rozwiązań oraz zmian legislacyjnych w obszarze edukacji

Współpraca w zakresie porozumień edukacyjnych

previous arrow
next arrow
Slider

Przedstawiciele Rady wzięli udział w III Kongresie Kompetencji Przyszłości. Wydarzenie zorganizowane już po raz trzeci przez Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" w ramach Sieci Edukacji Cyfrowej Kometa tym razem odbyło się „na żywo” 5 i 6 kwietnia br. w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Pierwszego dnia Kongresu sekretarz Rady, Tomasz Kulisiewicz, wygłosił wykład pt. "Jak kształcić informatyków dla Gospodarki 4.0" w sesji "Kompetencje dla Rozwoju 4.0 - deficyty, potrzeby, plany" prowadzonej przez Zdzisława Nowakowskiego, dyrektora mieleckiego Centrum Kształcenia Praktycznego i Kształcenia Nauczycieli. Był to jeden z czterech krótkich wykładów wprowadzających do dyskusji panelowej "Jak zaspokoić zapotrzebowanie na kompetencje Gospodarki 4.0 w Polsce?" moderowanej przez Zdzisława Nowakowskiego.

Wiesław Paluszyński, prezes PTI i członek Rady - Informatyka oraz przewodniczący Rady Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo prowadził sesję "Inwestycje w kompetencje przyszłości do roku 2027". W sesji projekty Krajowego Programu Odbudowy i programów Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego oraz Fundusze Europejskie dla Rozwoju Cyfrowego omówili Piotr Krasuski, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Sektorowa Rada ds  Kompetencji - Informatyka była partnerem III Kongresu.

Więcej na temat wydarzeń III Kongresu pod adresem: https://kometa.edu.pl/artykuly/346,iii-kongres-kompetencji-przyszoci-za-nami

Zdjęcia z wystąpień na Kongresie (źródło: https://kometa.edu.pl/galeria/67,dzien-1)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Lider projektu:


Partner projektu:

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Projekt nr UDA-POWR.02.12.00-00-0002/16 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020