Rozwój = Wiedza + Edukacja

Projektowanie i zlecanie badań rynku pracy sektora IT

Identyfikacja potrzeb tworzenia sektorowych ram kwalifikacji oraz kwalifikacji

Rekomendowanie rozwiązań oraz zmian legislacyjnych w obszarze edukacji

Współpraca w zakresie porozumień edukacyjnych

previous arrow
next arrow
Slider

Małe i średnie firmy mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości od 52 do 255 tys. zł na wykorzystanie technologii cyfrowych w swoim przedsiębiorstwie. Ruszył organizowany przez PARP konkurs „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację”, w którym łączna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 110 mln zł. Wnioski można zgłaszać do 20 października 2021 r. Konkurs jest finansowany z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Doświadczenia covidowe uzmysłowiły wszystkim istotną rolę cyfryzacji w zapewnieniu stabilności działania biznesu. Małe i średnie firmy miały z wykorzystaniem nowoczesnych technologii spory problem, dlatego uznano, że ta dysfunkcja rynku wymaga interwencji państwowej. Otrzymane dofinansowanie firmy z sektora MŚP będą mogły przeznaczyć na zakup lub licencjonowanie oprogramowania oraz usług niezbędnych do wdrożenia innowacji procesowych na bazie rozwiązań cyfrowych.

Zgłoszone do konkursu projekty powinny znacząco wpływać na zmianę procesów oraz sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa w warunkach epidemii. Realizacja projektu może być uzupełnieniem dla toczących się już procesów, spowodować zmianę modelu biznesowego przedsiębiorstwa lub jego strategii. Przed przyznaniem dofinansowania badany będzie potencjał przedsiębiorcy i zdolność do wykorzystania efektów projektu.

Więcej informacji o konkursie na stronie: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/wsparcie-msp-w-obszarze-cyfryzacji-bony-na-cyfryzacje

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Lider projektu:


Partner projektu:

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Projekt nr UDA-POWR.02.12.00-00-0002/16 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020