Rozwój = Wiedza + Edukacja

Projektowanie i zlecanie badań rynku pracy sektora IT

Identyfikacja potrzeb tworzenia sektorowych ram kwalifikacji oraz kwalifikacji

Rekomendowanie rozwiązań oraz zmian legislacyjnych w obszarze edukacji

Współpraca w zakresie porozumień edukacyjnych

previous arrow
next arrow
Slider

Prezesi Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Związku „Polska Cyfrowa” – Wiesław Paluszyński i Michał  Kanonik zapraszają 24 czerwca o godz. 10 na webinarium pt. „Łapać złodzieja”. Spotkanie zostanie przeprowadzone przez platformę Cisco Webex. 

Zamierzamy poruszyć problemy związane z walką z przestępczością w Internecie i ochroną treści. Tym razem porozmawiamy o skali takich zjawisk jak: piractwo internetowe i ochrona treści objętych prawem autorskim, w tym oprogramowania. Poszukamy wspólnie odpowiedzi na pytania: jaka jest skala zjawisk naruszeń praw autorskich na szkodę polskich podmiotów? Co należy zrobić by skutecznie ścigać przestępców? Jakie instrumenty techniczne i prawne mogą wspierać procesy ochrony praw własności intelektualnej?

 

Prezentację wstępną na temat zjawiska piractwa filmowego i telewizyjnego wygłosi znakomity ekspert - Marcin Przasnyski. Specjalizuje się w zakresie monitoringu oraz blokowania naruszeń prawnoautorskich w Internecie. Zarządza jedną z głównych firm zajmujących się usuwaniem nielegalnych treści z sieci w regionie CEE (Anti Piracy Protection). Posiada bogate doświadczenie z zakresu informatyki i mediów, wywodzące się z dwudziestoletniej pracy w segmencie specjalistycznej prasy. Jako przedsiębiorca współtworzył wiele firm branży cyfrowej, w tym portale internetowe i studia produkcji gier. Od 2013 r. koncentruje się wyłącznie na działaniach związanych z ochroną własności intelektualnej w Internecie. Posiada dyplom magistra dziennikarstwa UW oraz MBA z LSE, NYU i HEC Paris.

 

Do dyskusji panelowej zaprosiliśmy także znamienitych gości: 

  • prokurator dr hab. nauk prawnych inż. Agnieszkę Gryszczyńską z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wykładającą w Katedrze Prawa Informatycznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; 
  • Oskara Tułodzieckiego – adwokata, Przewodniczącego Komisji Prawa Autorskiego przy Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu;
  • Marcina Olendra – managera z Google Polska; 
  • dr hab. Katarzynę Chałubińską-Jentkiewicz z Akademii Sztuki Wojennej i SWPS, autorkę książki pt. „Ochrona treści cyfrowych”, o której rozmawialiśmy na poprzednim webinarium.

 

W panelu udział wezmą również Prezesi Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Związku „Polska Cyfrowa” – Wiesław Paluszyński i Michał  Kanonik. Do dyskusji zaprosiliśmy ponadto przedstawiciela Komendy Głównej Policji. 

 

Zachęcamy do rezerwacji czasu i zapraszamy do zapisów. Więcej informacji oraz link do rejestracji znajduje się na stronie https://sdsi.pl/webinaria/w2-lapac-zlodzieja/

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Lider projektu:


Partner projektu:

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Projekt nr UDA-POWR.02.12.00-00-0002/16 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020