Co trzeci ankietowany przez globalną agencję Gartner deklaruje, że dopiero pandemia stała się dla jego pracodawcy wystarczająco silnym bodźcem do wypróbowania pracy zdalnej.
Z raportu Devire wynika, że w samej Polsce pracę z domu po raz pierwszy w czasie pandemii umożliwiło 67 proc. firm. Z kolei 13 proc. organizacji deklaruje, że w ich przypadku wprowadzenie pracy zdalnej jest niemożliwe - ze względu na charakter pracy czy brak potrzebnego sprzętu. Ale nawet te firmy, które z pracy zdalnej korzystają chętnie i od długiego czasu, dziś mierzą się z niespodziewanymi trudnościami.
Pełna praca zdalna lub hybrydowe do niej podejście wymaga wielu udoskonaleń w systemach informatycznych firm. Obserwujemy narodziny nowego cyfrowego świata, do którego należy się dostosować, aby przetrwać i odnosić sukcesy. Jakiego więc wsparcia ICT będzie potrzebował nowy, pocovidowy model pracy?
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z naszymi ekspertami:
Wiesław Paluszyński, Prezes PTI, przewodniczący Rady ds. Kompetencji Sektora Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, Członek Sektorowej Rady ds. Kompetencji - Informatyka
Michal Paschalis – Jakubowicz, Prezes Oktawave lidera rozwiązań chmurowych w Polsce, członek zarządu Grupy K2.
Tomasz Klekowski, Doradca ds. transformacji cyfrowej, członek Rady ds. Kompetencji Sektora IT, niegdyś General Manager Intel w regionie Central Eastern Europe i dyrektor ds. transformacji cyfrowej w regionie EMEA, Członek Sektorowej Rady ds. Kompetencji - Informatyka