Rozwój = Wiedza + Edukacja

Projektowanie i zlecanie badań rynku pracy sektora IT

Identyfikacja potrzeb tworzenia sektorowych ram kwalifikacji oraz kwalifikacji

Rekomendowanie rozwiązań oraz zmian legislacyjnych w obszarze edukacji

Współpraca w zakresie porozumień edukacyjnych

previous arrow
next arrow
Slider

W imieniu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji pragniemy zaprosić na webinarium pt. "WCAG - Czy jesteście gotowi?". Seminarium odbędzie się w najbliższy piątek 9 czerwca 2017 r. o godz. 11:15. 

Baner wydarzenia: kliknij

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wspiera i promuje rozwiązania w obszarze integracji cyfrowej, zwracając szczególną uwagę na dostępności stron www dla osób z niepełnosprawnością. Obecnie wdrażamy nową witrynę internetową, która ma za zadanie sprostać wszystkim wytycznym międzynarodowego standardu WCAG 2.0.

PIIT ma świadomość, że walka z wykluczeniem cyfrowym osób z niepełnosprawnością wymaga wspólnych działań. Dostępne rozwiązania techniczne oraz komunikacyjne, wciąż nie funkcjonują w sposób, który umożliwia swobodny dostęp dla osób o specjalnych potrzebach, szczególnie nie posługujących się myszką i touch padem - niedowidzących, niewidomych czy głuchych.

Podczas webinarium:

  *   wskażemy cele -  opowiemy szerzej o tym, dlaczego warto doskonalić dostęp do oferowanych usług dedykowanych Klientom z niepełnosprawnością

  *   opowiemy o szczegółach wdrożeń mechanizmów monitoringu i kontroli dostępności www na przykładach, które prezentować będą zaproszeni eksperci

  *   zwrócimy uwagę, na to jak ważne jest edukowanie developerów i administratorów stron www.

Spotkamy się z:

  *   ekspertem Fundacji Integracja - Jakubem Dębskim, który opowie o możliwościach audytu stron oraz doradztwa w zakresie wdrażania wytycznych WCAG 2.O.

  *   z ekspertem firmy Squiz – Dominikiem Paszkiewiczem, który opowie o wdrażaniu standardów WCAG podczas projektowania witryn, w tym nowej strony PIIT.

  *   z ekspertem firmy Migam – Przemysławem Kuśmierkiem, który omówi 2 przykłady dobrych praktyk wdrażanych przez firmę Migam.

  *   z ekspertem internet.pl –  Robertem Śmietanką, który opowie o monitorowaniu serwisów internetowych i doprowadzaniu do wzrostu ich dostępności.

Dołącz do spotkania Skype'a <https://meet.lync.com/polskaizba/dariusz.dolczewski/BZQR5JJY>

Problem z dołączeniem? Wypróbuj aplikację Skype Web App <https://meet.lync.com/polskaizba/dariusz.dolczewski/BZQR5JJY?sl=1>

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Lider projektu:


Partner projektu:

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Projekt nr UDA-POWR.02.12.00-00-0002/16 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020