- START
- O Projekcie
- O Radzie
- Skład Rady i Eksperci
- Publikacje/raporty
- Multimedia
- Wydarzenia
- E-Kompetencje
- Kontakt
Beata Ostrowska
Absolwentka matematyki stosowanej (specjalizacja „Informatyka”) na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej (FTiMS PŁ), ekonomii na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym i zarządzania (Executive MBA) na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła także studia doktoranckie w zakresie informatyki na Politechnice Łódzkiej.
Przewodnicząca Sektorowej Rady ds. Kompetencji - Informatyka oraz wiceprzewodnicząca Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństo.
Koordynator, ekspert, konsultant, doradca w licznych projektach, w tym edukacyjnych. W projekcie „e-Zdrowie” pełniła rolę inżyniera-koordynatora w zespole Doradcy Technicznego. Była członkinią i przewodniczącą komisji branżowej zatwierdzającej standardy kompetencji zawodowych w ramach projektu „Rozwijanie zbioru krajowych standardów kompetencji zawodowych wymaganych przez pracodawców”. Pełniła funkcję recenzenta standardów kwalifikacji zawodowych oraz eksperta RPO 2007-2013. Była rzeczoznawcą MEN do spraw podręczników przeznaczonych do kształcenia w zawodach. W ramach projektu POWR.02.14.00-00-0001/16 „Modelowe programy kształcenia dla kwalifikacyjnych kursów zawodowych w obszarze elektryczno-elektronicznym” recenzowała program kształcenia dla kwalifikacji E11, E12, E13, E14, E16.
W latach 2011-2017 pełniła funkcję Wiceprezes ds. finansowych Polskiego Towarzystwa Informatycznego, w latach 2017 do 2020 r. członka Prezydium Zarządu PTI, a od 2020 r. Wiceprezes PTI. Jest także członkiem Rady Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz członkiem i Wiceprezes Zarządu i Rady Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W ramach Klubu 500 Łódź sprawuje obowiązki Wiceprezes i Sekretarza, a w Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji jest Wiceprzewodniczącą Komisji Rewizyjnej.
Jan Strycharz
Ekonomista, który wykształcenie zdobywał w takich instytucjach, jak Hertie School of Governance w Berlinie, Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, Uniwersytecie Notre Dame w South Bend (USA), czy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W ciągu ostatnich 10 lat swojej aktywności zawodowej był autorem i wykonawcą wielu projektów szkoleniowych, warsztatowych, badawczych, czy konferencyjnych dotyczących tematyki innowacji biznesowej i społecznej. Prowadzi procesy innowacyjne wykorzystujące wiedzę o kliencie do wprowadzania ulepszeń w produktach, usługach, czy procesach wewnętrznych. Współpracował z szeroką gamą klientów instytucjonalnych (np. Ministerstwo Rozwoju, Komisja Europejska, Uniwersytet Jagielloński) i biznesowych (np. Motorola Solutions, PwC Polska, HSBC, ERGO Design). Jest również badaczem i ewaluatorem współpracującym z Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ.
Anna Szczucka
Badaczka i ekspertka w Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Koordynuje i realizuje projekty naukowe i wdrożeniowe w obszarze kompetencji i rynku pracy, transferu technologii i innowacyjności przedsiębiorstw oraz ewaluacji polityk publicznych. Od 2010 roku analityczka i ekspertka w projekcie Bilans Kapitału Ludzkiego – największym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej cyklicznym badaniu rynku pracy realizowanym na terenie całego kraju. W badaniach przekrojowych BKL specjalizuje się w inwestycjach pracodawców w kompetencje kadr. Od 2017 roku koordynuje prace nad koncepcją i realizacją badań branżowych dla sektora IT w ramach projektu Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego. Koordynatorka i członkini zespołów w wielu badaniach społecznych oraz ewaluacyjnych.
Katarzyna Lisek
Badaczka, ewaluatorka, ekspertka do spraw oceny efektów projektów innowacyjnych oraz badań w obszarze rynku pracy. Specjalizuje się w ewaluacji wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw. Pracowała w zespołach oceniających efekty pomocy publicznej skierowanej do przedsiębiorstw w ramach POIR, ewaluowała realizację oraz efekty programu inno_LAB, brała udział w pracach zespołu opiniującego skuteczność kryteriów wyboru projektów w konkursach POIR. Obecnie ekspertka ds. ewaluacji formatywnej innowacji powstających w Inkubatorze Włączenia Społecznego. Jest ekspertką ds. badań społecznych w obszarze rynku pracy. Pracuje przy projekcie Bilans Kapitału Ludzkiego. Zajmuje się zarówno badaniami przekrojowymi, dotyczącymi ogółu populacji polskich pracowników i pracodawców, jak i badaniami sektorowymi w branży IT.
Magdalena Wasilewska-Michalska
Chief Operating Officer Coders Lab. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała S. Wyszyńskiego i SGH w Warszawie. Menedżerka z ponad 14-letnim doświadczeniem. Zawodowo związana początkowo z firmą Agora SA (stanowiska: Interent Publishing Director i członek zarządu w AdTaily/Yeldbird), później CEO w firmie Trader, działającej w branży ogłoszeń internetowych. Od 2019 r. odpowiada za pracę zespołów sprzedaży, marketingu i działu obsługi klienta w Coders Lab. Firma powstała w 2013 r. jako bootcamp programistyczny i wyrosła na dużą firmę szkoleniową z 5. oddziałami regionalnymi w Polsce (Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice). Firma działa również za granicą (Rumunia, Indonezja, Hiszpania) poprzez partnerów franczyzowych.
Adam Kukołowicz
Programista z 10-letnim doświadczeniem, woli backend (głównie ruby), ale w swojej karierze zajmował się frontendem (HTML / CSS, JavaScript) oraz aplikacjami mobilnymi. Uwielbia optymalizować - niezależnie od tego, czy oznacza to refaktoryzację kodu, aby był czystszy, bardziej przejrzysty, lepiej zaprojektowany i łatwiejszy w pracy, czy też znajdowanie i radzenie sobie z wąskimi gardłami wydajności. Współzałożyciel portalu dla specjalistów IT Bulldogjob.pl. Autor i redaktor bloga IT bulldogjob.pl/blog.
Strona 1 z 2